VPN Nedir?

VPN bilgisayarınızla uzaktaki bir bilgisayar arasında, dışarı ortamdan izole bir şekilde çalışan güvenli bir bağlantı tipidir. İki uc arasında sanal bir ağ yaratılır ve tüm veri akışı bu ağ üzerinden gerçekleştirilir. Ülkemizde son zamanlarda yaşanan site kapatmaları nedeniyle VPN kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

VPN'e kimin ihtiyacı var, ne işe yarar?

Bireysel kullanımlarda, genel kullanıma açık wifi noktaları, havaalanları, internet kafeler gibi güvensiz ortamlarda sık bulunan kişiler için %100 güvenlik sağlar. Ayrıca internet bağlantısı yabancı bir sunucu üzerinden aktarıldığı için yasaklı sitelerin tümüne girmeyi sağlar.

VPN Kullanım Noktaları

VPN bağlantıları tüm Windows, MacOS ve Linux işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir. Ayrıca Xbox, Playstation, AppleTV, SmartTV ve benzeri birçok cihazı destekler. Bu sayede evinizden, iş yerinizden ve dizüstü bilgisayarınızdan VPN bağlantısını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tüm iPhone modelleri, Windows Mobile işletim sistemi kullanan cep telefonları ve Android işletim sistemi kullanan cep telefonlarında da VPN bağlantısı kolay bir şekilde yapılmaktadır. Tüm bu cihazların dışında VPN özelliği destekleyen modemler sayesinde, o modem ile internete çıkan tüm bilgisayarların VPN kullanması da mümkün olmaktadır.

Neden TR Hosting VPN

TR Hosting VPN hizmeti, PPTP, L2TP ve Port 80 ve 53 OpenVPN protokollerini desteklemektedir.

Bağlantı Noktaları

VPN Satın Al

VPN hizmeti satın almak için tıklayın